Askere Alınabilecek Hediyeler

Posted on Perşembe, Mayıs 30th, 2013

Merhabalar

Hediye fikirleri paylaşmayalı uzun süre olmuştu. Vatani görevim için Bilecik’te idim. Neyse ki bitti ve döndüm. Askerliğini yapmış bir erkek olarak, sevgilinize nasıl bir hediye alabileceğinize dair fikirlerimi düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Asker sevgilime ne hediye alabilirim başlığı altında inceleyelim bu yazımızı :)

Askerde erkek milletinin ruh hali gerçekten çok garip oluyor. Bir dakikası bir dakikasını tutmaz. O yüzden hediye gönderdiğinizde size beklediğiniz tarzda bir tepki göstermeyebilir. O an bir komutana bozulmuştur, bir arkadaşıyla tartışmıştır, nöbeti vardır, yorgundur, angarya işlerle uğraşmıştır vs. vs. o yüzden ilk önce bunu aklınıza yazın.

Hediye gönderirken bana kalırsa ona yeni bir hediye almaktansa kendinizden bir şeyler göndermeniz çok daha güzel olacaktır. Neden derseniz şöyle açıklayabilirim. Çok ücra bir köşede askerlik yapmıyorsa her türlü şeye ulaşabilir. Fakat sizin kokunuzu duymak veya ne bileyim ona yazdığınız ufacık bir kağıt parçasında ki iki satırlık not en zor zamanlarında ona moral olur. Notunuzda duygusal ögelerden çok moral verecek şeyler paylaşmanız uygundur. Çünkü zaten telefonda sesinizi duyduğunda bile ağlayacak gibi olan sesi çatallaşan sevgilinize o tarz bir not yazmayın, yapmayın, etmeyin.

Askerde her şey kurallara bağlı olduğu için göndereceğiniz hediyenin bir işe yarayacak tarzda olması lazım. Elektronik aletler her ne kadar kullanılıyor olsa da yasak. Ona gece yatarken veya serbest zamanlarında giyebileceği tarzda şeyler alıp gönderebilirsiniz. Üzerine kendi parfümünüzü sıkabilirsiniz, bir de notu yazdığınız zaman işlem tamam. Dört dörtlük bir hediye.

Bunun haricinde yazın şapka, kışın bere tarzı hediyeler de çok iş görür hem giyebilir hem de devamlı sizden almış olduğu bir hediyeyi yanında taşımaktan mutluluk duyar. Bunlara ek olarak özel durumda olanlar yani kantinci, yazıcı, santralci gibi bilgisayar başında veya kapalı bir ortamda bulunanlar çay-kahve gibi içeceklerden bol bol tüketir. Eh anladınız biliyorum :) çay kahve için bir kupa gönderebilirsiniz üzerine yazı yazdırabilirsiniz, fotoğrafınızı bastırmanızı tavsiye etmem çünkü o kadar erkeğin içinde o fincanı kullanmaktan rahatsız olur erkek arkadaşınız. Kısacası hediye alırken bunları göz önünde bulundurun.

Bunun yanı sıra en güzel yemek çıkan yerde bile yemekler evdekine hiç ama hiç benzemez, kantinden bisküvi ile idare edilir, tosta yüklenilir. Siz siz olun mutlaka ev yapımı bir şeylerde yollayın kektir, kurabiyedir yolda bozulmayacak her şey olabilir bu.

Fakat en güzeli birliğini arayıp ondan habersiz şekilde izin alarak hafta içi bir gün yanına gidip onunla birlikte çarşıya çıkmanız askerde sevgilinize yapabileceğiniz en güzel süpriz olur. Ömür boyu unutamaz…

Tagged as , , , , , + Categorized as Erkekler İçin Hediye

Leave a Reply